Náčkovice

1. září 2011 v 15:40 | Miloslav Čeleda |  Rozhledny a věže - články
Rozhledna u obce Náčkovice je další stavbou, která kombinuje vyhlídkovou stavbu s vysílačem mobilních sítí. Na rozdíl od některých staveb stejného účelu je tato rozhledna pojata originálním způsobem. Konstrukce je ocelová, ve spodní části obestavěná kamennou místností s pokladnou a sousedícím technologickým zázemím vysílače.

Do výšky vyhlídkového patra je konstrukce opláštěná dřevem. Patro s anténami je již odkryté. Stavba byla dostavěna a otevřena v roce 2004 a je dílem architekta Martina Gabriela.Rozhledna se nachází na návrší ve výšce 616 m n.m. asi 500 metrů severně od obce Náčkovice nedaleko Verneřic. K rozhledně lze dojet autem po panelové polní cestě.


Na cestu je potřeba zabočit ze silnice vedoucí z obce Náčkovice do obce Mukařov. Stavba je v terénu dobře viditelná. Nejbližší železniční zastávka se nachází v Malém Březně. Cesta však vede pouze po silnicích přes obec Zubrnice až na křižovatce u místa zvaného Klínky vlevo zabočíme na Náčkovice. Vyhlídka nabízí kruhový výhled na některé vrcholy Českého středohoří, Krušných a Lužických hor, Ještěd.

Směrem na severozápad je vidět televizní vysílač na Bukové hoře. Za dobrého počasí lze nádnerně spatřit i Jizerské hory a Krkonoše. V nedalekých Zubrnicích se nachází malé železniční muzeum se zajímavými exponáty a historií zrušené železniční trati z Velkého Března do Verneřic a Úštěku. V Zubrnicích je také skanzen, kde lze
spatřit typická stavení a zvyky zdejšího kraje.


Zdroj: rozhledny.kohl.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama