Olomoucká věž

16. února 2011 v 15:40 | Miloslav Čeleda |  Rozhledny a věže - články
Raritou olomoucké zoo je vyhlídková věž s moderní kovovou konstrukcí a trojúhelníkovým půdorysem. Stavba byla zahájena v roce 1972 z důvodu mimořádné dotace komise pro rozvoj cestovního ruchu. Dokončena byla v roce 1974. Autorem projektu byl architekt Jan Navrátil. Dnes tvoří hlavní dominantu zoo viditelnou z dalekého okolí.

Olomoucká věž

Celková výška je 32 metrů. Z horní vyhlídkové plošiny, která je 29,3 metru nad úrovní okolního terénu, můžeme pozorovat zvířata v zoo, obdivovat barokní architekturu baziliky Navštívení panny Marie, sledovat panoráma Olomouce a jeho okolí nebo za jasného počasí shlédnout siluetu Jeseníků s jejich nejvyšší horou Pradědem.

Na věž vás z horní terasy dovede 128 schodů, plocha vyhlídkové plošiny je 18,6 m², v původním stavu sloužila až do roku 1999, kdy byla započata rekonstrukce obou teras. Z vyhlídkové věže bylo odstraněno plechové opláštění a byla opatřena antikorozním nátěrem v pískové a modré barvě, čímž věž získala daleko estetičtější vzhled. Na terase pod věží najdete stánek s občerstvením a sociální zařízení.


Zdroj: zoo-olomouc.cz
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 otavinka otavinka | Web | 16. února 2011 v 23:15 | Reagovat

Dobrý večer Milánku !
Díky za báječné překvapení. Když je jasno, tak je nádherná viditelnost a je vidět celou Hanou. :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama