Zemřel zpěvák skupiny Boney M Bobby Farrell

30. prosince 2010 v 18:00 | Novinky.cz |  Aktuality z domova i ze světa
Ve věku 61 let zemřel ve čtvrtek během svého ruského turné zpěvák skupiny Boney M Bobby Farrell. V Nizozemsku to oznámil jeho agent. Farrellovi bylo 61 let. Příčina smrti není zatím známa. Farrell vystoupil ve středu v Petrohradu a ve čtvrtek měl letět do Itálie, kde jej čekalo televizní vystoupení. Před koncertem i po něm si údajně stěžoval na potíže s dýcháním.

Ráno byl nalezen mrtvý v posteli v hotelovém pokoji. Příčina úmrtí není známa; podle zpěvákova manažera prodělal Farrell za posledních deset let několik drobnějších i závažnějších nemocí. Farrell se narodil na antilském ostrově Aruba, který má zvláštní status v rámci Nizozemského království. Podle své biografie opustil ostrov v 15 letech a živil se jako námořník.

Ve věku 61 let zemřel 30. prosince v petrohradském hotelu zpěvák Bobby Farrell.
Ve věku 61 let zemřel 30. prosince v petrohradském hotelu zpěvák Bobby Farrell.

Později pracoval na diskotékách v Německu a Norsku. V roce 1974 si jej německý hudebník a skladatel Frank Farian vybral jako zpěváka do skupiny Boney M. Skupina prorazila v roce 1976 s písněmi Daddy Cool nebo Sunny. Vedle Farrella, který byl znám spíše jako showman a tanečník než jako zpěvák, ji tvořily ještě Liz Mitchelová, Maizie Williamsová a Marcia Barrettová.

Boney M koncertovali i v České republice. V roce 1978 byli jednou z prvních západoevropských skupin, které mohly oficiálně vystoupit v Sovětském svazu. Na pozvání tehdejšího sovětského vůdce Leonida Brežněva vystoupili přímo na Rudém náměstí pro přibližně 3000 lidí.


Po rozpadu skupiny v roce 1986 pokračoval Farrell na sólové dráze. Při svých vystoupeních i nadále používal blyštivé kostýmy a extravagantní taneční choreografie známé z dob Boney M. Největší hity skupiny také nechyběly v jeho koncertním repertoáru.

Čtvrtek 30.prosince 2010
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Romi Romi | Web | 30. prosince 2010 v 18:10 | Reagovat

Je to smutné.. Nebyl nijak starý a ani neví co bylo tak náhlou příčinou..

2 Margarita Margarita | Web | 30. prosince 2010 v 18:38 | Reagovat

To je smutné...Bude chybět.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama