Radětice u Bechyně

6. října 2009 v 15:40 | Miloslav Čeleda |  Rozhledny a věže - články
Dřevěná rozhledna byla postavena v roce 2004 na okraji lesa nad obcí Radětice poblíž města Bechyně. Stavbě předcházela iniciativa starosty obce Radětice pana Josefa Svobody k postavení rozhledny v katastru obce. Byla vybrána lokalita a stavba zadána místnímu truhláři panu Miloslavu Dědičovi.

Použito bylo převážně místní smrkové dřevo. Stavba byla zahájena na jaře roku 2004 aby dne 23.6.2004 mohlo dojít k slavnostnímu otevření. Rozhledna je umístěna u lesa nad obcí Radětice v nadmořské výšce 450 m n.m. Místo je vzdálené asi 4 km vzdušnou čarou od Bechyně směrem na SZ.


Do blízkosti rozhledny se lze dostat i autem. Z Bechyně se vydáme směrem na Bernartice až přijedeme do obce Radětice. V obci zabočíme na návsi před kapličkou vlevo a pojedeme po asfaltové polní cestě. Dojedeme až k lesu, kde auto necháme a vpravo podél lesa se po cestě dostaneme pěšky až k rozhledně.

Nejbližší železniční stanice je v Bechyni (žel. trať č. 202 Tábor - Bechyně). K rozhledně žádná značená turistická cesta nevede. Jeden ze způsobů dojít pěšky k rozhledně je zvolit cestu stejnou jako autem, nejprve z Bechyně vyjdeme po modré značce a dále pokračujeme po silnici na Radětice. Ujdeme asi 5 km.

Druhý způsob je vydat se z Bechyně po zelené turistické značce směrem na osadu Nepomuk, ovšem po vstupu do lesa, kde se potom cesta láme vlevo, musíme pokračovat rovně směrem na S po neznačené lesní cestě, kde se dostaneme k poli a dále podél lesa pokračujeme až k rozhledně. Cesta je dlouhá cca. 6 km.

Z vyhlídkové věže je možné spatřit zejména město Bechyně a okolní obce. Směrem na J až Z je výhled znemožněn lesem.

Zdroj: Rozhledny.kohl.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama